Anadolu Yakası0 534 646 28 75
Avrupa Yakası0 532 051 75 36
Kocaeli Şubesi0 531 367 23 75

- Su Kaçağı Bulma -

Su Kaçağı Bulma

Elektronik modern cihazlar sayesinde hiçbir yeri kırmadan su kaçağının tespiti yapmaktayız. Uzman kadromuz ile siz değerli müşterilerime güleryüzlü,garantili hizmet sağlamaktayız Gizli yada açık su kaçaklarının hepsi artık kolayca bulunabiliyor.

Uzun yıllardır tesisat sektöründe bulunan Su kaçağı tespiti ve diğer tesisat hizmetlerinde uzmanlaşmış, geniş personel listesiyle İstanbul ve çevresinde hizmet veren Tesisat firamasıdır.

Parke Altında Su kaçağı Bulunabilir mi?

Parkelerin altında şilte adında, ses geçirmeyen izolasyon tabakası bulunmaktadır. Söz konusu izolasyon tabakası, su kaçağının tespiti sırasında su sesinin dinlenmesini zorlaştırsa da; parkenin altındaki kaçaklar yetkili ustalarımız tarafından bulunmaktadır. Boruyu onarma aşamasında ise parkenin yerinden çıkartılması gerekmektedir. Ek olarak değinmeliyiz ki, su çeken parkelerin altı tam olarak kurumadan kapatma işlemi gerçekleştirilirse; parkelerde kabarma yaşanmaktadır. Fakat Trio Tesisatın işinde usta ekibi sayesinde böyle bir durum ile karşılaşılması söz konusu bile olmayacaktır.

Su kaçağı bulma nasıl mı? yapılır. Onuda biraz anlatalım:
Su Kaçağı Bulma  Evinizde veya iş yerinizde iki adet tesisat bulunmaktadır , birisi sıcak diğeri soğuk olmak üzere bu her iki tesisat kontrolleri yapılır önceliğimiz sıcak yada soğuk hangi boruda su kaçağının olduğunu tespit etmektir. Hangi boruda kaçak var ise termal kamera veya akustik ses dinleme cihazımız ile su kaçağı bulmaişlemine başlarız. su kaçağını noktasal olarak tespit eder yerin durumuna bağlı olarak onarım işlemine geçeriz. Minimum 1 maksimum 2 saat içinde su kaçağını onarmış bir şekilde teslim ederiz. Sizlerde bizi tercih ettiğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

 

 

 

Su Kaçaklarına Önlem Alınmazsa…

su kaçağı tespitinde, su kaçaklarına önlem alınmadığında bazı sorunların çok zararlı etmenleri olabileceğini kaydetmiştir. Bu sorunların her biri su kaçakları konusunda ciddi anlamda bir zarar veren etmenlerin oluşmasına neden olmaktadır. Su kaçaklarına zamanında önlem alınmazsa ve üzerinde düşülmezse;

 • Binayı içten içe sürekli çürüten ve zayıflatan sorunlarla karşılaşılır,
 • Sıvaların dökülmelerine neden olan etmenler patlak vermeye başlar,
 • Duvarda çeşitli renk değişimleri ve sarımsı bir kabarık oluşur,
 • Duvarlar ve tavanlarda terlemeler meydana gelir,
 • Zamanla küflenmeler olur,
 • Özellikle gider borularında bir sızıntı olduğunda etrafa yayılan pis koku hayatı çekilemez kılabilir,
 • Bir apartman dairesinde üst komşuysanız alt katınızdaki komşunuza su damlamaları gerçekleşir.

İlgili resim

 

 

Bu sorunların her biri günümüzde yaşanmış ve su kaçağı tespiti ile su kaçakları başarılı bir şekilde bulunarak onarılmıştır. Bu sayede bazı sorunlar daha oluşmadan müdahale yapılabilmiştir. Etkili bir çalışmanın neticesinin olumlu sonuçları su kaçağı tespiti ile düzeltilmiştir.

Birden Fazla Patlak Boru Nasıl Tespit Ediliyor?

Banyonuzda su sızıntısı meydana geldiğinde, sızıntı noktalarının bir değil birden fazla nokta olduğunu görebilirsiniz. Bu durumun meydana gelmesinin nedeni, banyonun zeminine yayılan sudan kaynaklanmaktadır. Yayılan su alt katın tavanından, birden fazla nokta aracılığı ile damlamaya başlayacaktır. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında, kaçağın kaynağı bulunup sızıntı borularının tamir edilmesi gerekmektedir. Tamir ve onarım işlemlerinin ardından ise basınç testi ile evde başka bir kaçak olup olmadığına bakılmalıdır. Eğer varsa, sorunun tekrarlanmaması için kaçakların olduğu diğer bölgelere de müdahale edilmelidir.

su kaçağı bulma ile ilgili görsel sonucu

Su Kaçağı

Su kaçakları düzenli bir sistem ile tespiti yapılmadığında büyük sorunlar açabilen bir problemdir. Su kaçaklarının önlenmesi bu yüzden önemli olmaktadır. su kaçağı, en iyi ekipmanlar ve sistemlerle, eski usul yöntemleri terk ederek su kaçaklarını bulma hizmetini vermektedir. Hizmet ağının geliştirilmesi ve oluşturulmasıyla gelişmiş birçok yapı ayrıntılı bir şekilde ele alınabilmektedir. Su kaçaklarının nedenleri farklılık gösterebilir. Fakat her birinin oluşturduğu sorun büyüktür ve erken önlem alınmadığı zaman ciddi problemlere neden olabilmektedir.

su kaçağı konusunda itinalı bir çalışma sergileyerek, müşterilerinin taleplerine uygun bir hizmet vermektedir. Bu taleplerinde, eve ya da iş yerindeki tesisat sisteminin yoğun olduğu mutfak ve banyolarda kırma işlemi yapmamaktadır. Günün modern gelişmelerini takip ederek geliştirmiş olduğu hizmette, su kaçakları tespitini gelişmiş teknolojik cihazlar üzerinden yapmaktadır. Bu cihazlar duvarın arkasında ya da zemin altında yer alan tesisatların incelenmesine ve su kaçağının tespitinin yapılabilmesini sağlamaktadır.

kırmadan su kaçağı tespiti nasıl yapılır su kaçağı bulma işlemi nasıl yapılır?

Gizli Su Kaçağı Varsa Nasıl Anlaşılır?

 • Tüm vanalar kapalıyken su saati dönmeye devam ediyorsa
 • Rutubet kokusu geliyorsa ve duvarlardaki sıvalarda dökülme varsa
 • Normalin üzerinde su faturası ödüyorsanız
 • Parkelerinizde kabarma oluyorsa
 • Kombinizde ki su barı sürekli düşüyorsa.

Cihaz ile su kaçaklarını tespit eden ve tamir yaparken banyo veya lavaboyu fazla tahrip olmadan kırma dökme sorunu ile karşılaşmadan tamir edilmesini sağlamalısınız. Küçük bir tesisat su kaçağı yüzünden evinizin en önemli yerinin bozulmaması için su kaçağı tespit ekibini çağırınız. Su kaçak bulma ekibi olarak şirketimiz evinizde kırmadan dökmeden kaçak bulma ve tamir işlemi yapmaktadır Su kaçağı tespit cihazı su kaçaklarını gösteren noktasal tespit yapan su boruları patlağı bulan akustik cihazı.

Su kaçağı ve su kaçağının yol açtığı sorunlar

Su kaçağı gereksiz yere su faturanızın kabarık olmasının yanı sıra yaşadığınız mekanın rutubetli olmasına, hem görsel hem de sağlık açısından elverişsiz bir ortama maruz kalmanıza sebebiyet verir.  Zaman içerisinde kaçak tespiti yapılmaz ve arıza giderilmezse, bulunduğunuz ortamın yaşanmaz hale geleceğini söylemek doğru bir tespit olacaktır.

 

Kameralı Su Kaçağı Bulma?

Nereden geldiğini bilmediğiniz su sızıntılarının kırmadan yerini buluyoruz

 Su Kaçağı Bulma Elektronik cihazlarla su kaçıran yerin tespitini yapıp onarımıyla birlikte yapıyoruz. Geniş bir alana yayılan su sızdırmaları yaşam alanlarında büyük rahatsızlıklar vermektedir.

 su kaçağı bulma Geçmişte yapılmış ve kısmen hala çözüm olarak uygulanmakta olan su kaçağı ile alakadar çalışmaların cihazlar kullanılmadan yapılması gün geçtikçe insanları mağdur etmeye devam etmektedir. İnsanların kulaktan duyma bilgilerle kırmasız dökme işlemsiz bu problemin çözüldüğü ise kesinlikle doğrudur.

 

Alt kat komşularınıza banyo ve tuvaletten rahatsızlık verebilecek, ay sonunda su faturalarınızı ciddi anlamda değiştirecek ve belki de bu sıkıntının elektrik tesisatlarına kadar ilerleyerek yangın tehlikesi oluşturabilecek bir durumu ortaya çıkarması kesinlikle ciddiye alınması gereken bir husustur. Çok büyük ücretler ödenmeden su kaçakları ortaya çıkartılabileceği gibi sorun anında tadilat işlemine de başlanabilir. 

 

Belki de haberiniz olmadan çok daha fazla su faturası ödemenizin sebebi de bu olabilir. Eğer alt kat komşunuz da sizden bu konudan yana şikâyetçi ise belki de şüphelenme zamanınız gelmiş ve geçiyor demektir.

Su tesisatında kaçak nasıl bulunur? Hangi yöntemler uygulanır?

 

 su kaçağı bulma Günümüzde hassas ölçüm cihazları ile birlikte sızıntının olduğu bölgeyi tespit etmek çok daha kolaylaşmış durumda.  su kaçağı bulma Dolayısıyla uzman kişiler, kırmadan su kaçağı tespit etme cihazları sayesinde hiçbir yere hasar vermeden su kaçağının neden olduğu bölgeyi bulabiliyor.

 

Teknolojik Cihazların Su Kaçaklarını Ortaya Çıkarabilmesi

Öncelikle her problemin çözüm tekniği farklı olmakla birlikte ortam şartlarına göre gerekli kabiliyet ve tecrübe doğrultusunda uygun adımların atılması elzem bir durumdur. Su kaçağını bulmak için sayısız yöntem olmakla birlikte her işin o günkü teknolojiye uygun olanı makbuldür. Senelerce önce yapılan en büyük yöntem, ıslaklık, nem, sıkıntının çıktığı noktalar üzerinden gözlem ve tecrübe üzerinden fayansları kırarak sorunlu bölgeye ulaşmak gibi ilkel yöntemlerdi. su kaçağı bulma  Fakat teknolojik cihazların verdiği kapasite ve çözüm yeteneği sayesinde sızıntı yapan kısmın sesi dinlenebilmektedir. Bu da sadece sıkıntılı alana özel çalışma yapılmasını sağlamıştır. 

 

Plastik boru ya da demir boru fark etmeden her alanda bu sorunu yaşamanız muhtemeldir. Parkenin altında, boruların en dip noktası ya da gözle görülmeyen herhangi bir yerde dahi, ses takip etme cihazları sayesinde fısıltı dinler gibi su kaçağı tespiti işlemi yapılabilmektedir. 

Su Kaçağı Bulma Sultanbeyli Evinizde veya iş yerinizde iki adet tesisat bulunmaktadır , birisi sıcak diğeri soğuk olmak üzere bu her iki tesisat kontrolleri yapılır önceliğimiz sıcak yada soğuk hangi boruda su kaçağının olduğunu tespit etmektir. Hangi boruda kaçak var ise termal kamera veya akustik ses dinleme cihazımız ile su kaçağı bulmaişlemine başlarız. su kaçağını noktasal olarak tespit eder yerin durumuna bağlı olarak onarım işlemine geçeriz. Minimum 1 maksimum 2 saat içinde su kaçağını onarmış bir şekilde teslim ederiz. Sizlerde bizi tercih ettiğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Neden su kaçağı tespit cihazı?

Evde su kaçağını bulmak için yüksek teknolojiden faydalanmanın pek çok farklı avantajı var. Bu avantajları sıralayacak olursak;

Su kaçağı tespit cihazlarının kullanımı ile masraflar asgari düzeyde olacaktır. Duvarlar kırılmayacak, fayanslar yerle bir edilmeyecektir. Arıza hemen giderilecek, evde rutubet ve nem oluşumu önlenecektir. Rutubet ve nemin sağlık açısından oluşturduğu riskler, tamamen ortadan kalkacaktır. Arıza tamirat işi çok kısa sürecek, evler inşaat alanına dönmeyecektir.

Evdeki su kaçağı nasıl bulunur sorusuna net bir cevap veren bu cihazlar, deneyimli bir kadro elinde tüm su sızıntısı ve su kaçağı problemlerinin kolayca çözülmesini sağlayacaktır.

Evinizde ya da iş yerinizde su kaçağı gibi sevimsiz bir problemle karşılaştıysanız su kaçağı bulma ve tamiratı işlerini dert etmeyin. İstanbulun her noktasında 7/24 hizmet veren Arasortesisat ile iletişime geçiniz.

 

Hizmetlerimiz;

Su Kaçağı Bulma *Su Kaçaklarının Garantili ve %100 Kesin Çözüm İle Nokta Atışı Yapmaktayız

* Kombilerinizde Oluşan Su Kaçak Ve Patlakların Yerinin Tespiti -Bakımı,Onarımı ve Tamiri

* Kaloriferle Çalışan Binalardaki Kaçakların Bulunması  ve Tamiri ,Bakımı 

* Güneş Enerjisi ile Isınan veya Suyunu Kullanan Bina İşyeri vs gibi Yerlerde Oluşan Kaçakların ve Sorunların Çözümü

* Klozet Tıkanıklığı ve Açma ;Tıkanıklığı Anında Bulup Sorunu Anında Çözüme Ulaştırıp ;Kabusu Sona Erdirmek !!!

* Lavoba -Batarya Sızıntılarının Bulunması Hızlıca Çözüme Ulaştırılması

* Logar Tıkanıklarının Temizliği ve Bulunması

 

Su Kaçağı Bulma Teknolojileri

Dinleme

Gözlem

Termal

 Basınç

Betonun ya da Duvarın İçini Görebiliyor musunuz?

Sahip olduğumuz teknik ekipmanlar arasında yerin altındaki su sızıntılarının tespitini yapan bir cihazımız bulunmamaktadır. Çünkü AraSorTesisat kendi bünyesinde bütün cihazları bulundurmaktadır ve böyle bir cihaz henüz tasarlanmamıştır. Peki o zaman betonların veya duvarların içindeki su sızıntılarını nasıl tespit etmekteyiz? Yanıtımız çok basit, teknik kameralar! AraSorTesisat , her koşulda her yöntem ile sınırları zorlayarak sizi asla mağdur bırakmayacaktır. Termal kameralar sayesinde boruların yerini görerek sızıntıların kaynağını tespit edecek, sorunlu noktalara hassas müdahaleler yaparak sizlere en iyi hizmeti sunacaktır!

 

 

 

Ara Sor Tesisat Tüm Hakları Saklıdır.
Su Kaçağı Bulma Tespiti | Petek Temizliği | Tıkanıklık Açma