Anadolu Yakası0 534 646 28 75
Avrupa Yakası0 532 051 75 36
Kocaeli Şubesi0 531 367 23 75

- Kanal Açma -

 

 

Kanal Açma

Siz Huzurunuzu Bozmayın, Biz Profesyonel Ekibimizle Giderlerinizi Açalım

Anında Hizmetizdeyiz · Uygun Fiyat · Profesyonel Çözüm

Profesyonel Bir Tesisat Hizmeti

Profesyonel bir yardım tıkanıklık açma işlemlerinde itina, hassasiyet ve bir tesisatçının kendi evinde bu işi yapıyormuş gibi ilgiyle yapılmaktadır. Bu nedenle verilen tıkanıklık açma hizmetin akıbeti oldukça kuvvetli ve olumlu sonuçları vermektedir.

Bütün yöntemleri denedim ama banyo giderindeki tıkanıklığı bir türlü açamadım!

diyorsanız hemen bizi arayın ve kimyasalların çözüm üretemediği banyo tıkanıklarını hemen açalım. 

tıkanıklık açma işlemleri teknolojinin bugün geldiği noktada tesisat hizmeti için üretilen hizmetini kapsamaktadır. Yani gelişmiş cihazlar ile tıkanıklık işlemleri tıkanıklık açma işleminde detaylı bir şekilde ele alındığında;

  • İlk önce gider borusundaki tıkanıklıkların yeri tespit edilir. Bu banyolarda, tuvaletlerde, klozetlerde, mutfak lavaboları ve diğer tüm boruların tıkanıklıkları için geçerli bir yöntemdir. tıkanıklık açma işlemi için herhangi bir kısıtlama alanı bulunmamaktadır.
  • Tıkanıklık açma işleminde tespit işlemi, özel kamera sistemi ile sağlanır. Tıkanıklığın olduğu boru içerisine kamera yavaşça sokulur. Bir tesisatçı ekrana gelen görüntüleri inceler ve borunun içerisindeki tüm pislikleri, kalıntı parçaları ve tıkanıklığın merkezine ulaşana kadar inceler.

 

Normal Yöntemlerle Tıkanıklık Açmak Doğru mu?

Normal yöntemler bildiğimiz ve kendi uyguladığımız yöntemlerdir. Tıkanıklık açma işlemeleri için sürekli olarak denediğimiz durumlar olsa da her zaman etkisi olmamaktadır. Özellikle kimyasal açıcıların kullanması borulara zarar vermekte ve yıpratmaktadır. Bu nedenle çok sık kullanılmamaları gerekmektedir ki, klozet tıkanıklıkları için bu durum daha zahmetli ve sağlık açısından kötüdür. Pompaların kullanılması, demir çubuklarla zorlanılması gibi etmenlerde bu yöntemlerin arasındadır. Eğer yağ kalıntıları, yemek artıklar, çeşitli gözden kaçan cisimler, kıl parçaları, peçeteler, diş macunu kutuları ya da diş macunları gibi etmenlerden tıkanıklık oluşmuşsa zamanla taş gibi sert hale gelmektedir. Bu sert hali de normal yöntemlerle tıkanıklığı açmaya çalışmak, borulara zarar verebileceğinden bu seferde su kaçaklarıyla uğraşılmak zorunda kalınabilir…

Banyo giderinden su çıkması, banyo gideri tıkanıklığı gibi problemlerin başlıca sebebi kullanım hatasıdır. 7/24 tıkalı banyo gideri açma hizmeti sunmaktayız.

 

 Kırmadan dökmeden kanal açma gider boruları açılır. Zamanla kanalizasyon borularınız, kireç yağlanma ve yabancı maddelerden dolayı tıkanabilir. Bu tıkanmaları konusunda uzman ekiplerimiz ve ekipmanlarla kalıcı çözüm sunmaktayız. Kanal Açma işlemlerinde, birincil hedef kırmadan tıkanıklık tespiti ve yine aynı şekilde tıkanıklığın kırılmadan giderilmesidir

 

Kırmadan tıkanıklık tespitinin gerçekleştirmenin mümkün olması, firmamız tarafından yurt dışından temin edilen cihaz, alet ve edevatlarla mümkündür.
Tıkanıklık tespit makinesinin tespit kullanımı, profesyonel olmayan kullanıcılar tarafından yapılamayacak kadar zor ve teferruatlı bir işlemdir.AraSorTesisat olarak, en kısa sürede sorun tespit ve düzeltme yoluna gidiyoruz.

 

 kanal açma

Sadece Türkiye’de firmamız tarafından kullanılan ve makinelerinin tamamının yurtdışından temini ile bu yeniliği gerçekleştirdiğimiz kameralı Kanal Açma metoduyla kırmadan ve dökmeden tıkalı kanallar açılmaktadır. Evinizde meydana gelen ve son derece rahatsız edici kötü kokulardan ve görüntülerden sadece bu teknikle bir ya da iki saat içinde kurtulmanız mümkün ve çok daha fazlası… Kullanılan teknik sayesinde, kırmadan ve dökmeden evinizin kanalını yeniden eskisi gibi aktif bir şekilde sizlere teslim ediyoruz ve bunu Kameralı Kanal açma ile sorunsuz ve yer tespitiyle de çok kısa bir sürede yapıyoruz.

Kanalizasyon tıkanıklığı açma

Tıkalı kanalizasyon borularının sizlere vereceği zararların en tehlikelisi doğal olarak mikroplardır. Tıkalı kanallar içerisindeki sirkülasyonun olağan şekilde ilerlememesi, o kısımda oluşacak mikropların sürekli artması için son derece elverişli bir ortam sağlar. Bu mikroorganizmalar sizlerin ve ailenizin sağlığını birebir tehdit eder. Ayrıca birçok kanal sisteminde yağmur sularından dolayı meydana gelen taşmalar, mikroorganizmaların durağan kalmaması nedeniyle tıkanık kanalizasyon içerisinden taşınması ve sizlere ulaşmasına vesile olur.Tıkalı Kanallarda profesyonel bir ekip ile çalışmak, sizlerin kırıma ve döküme gitmeden sorunun tespit edilmesini ve giderilmesini sağlar. 

kanal açma ile ilgili görsel sonucu

Basınçlı su ile kanal açma

Yaşam alanınızda ses, görüntü açısından son derece kötü ve mikrop üremesine olanak sağladığı için ailenizin sağlığını tehdit eden tıkanıklığın başınıza dert olması doğal. Bu sebeplerle kameralı kanal açma yönteminde Avrupa’dan temin edilen makineler ile önce kanaldaki tıkanıklık açılır ve ardından kamera ile görüntüleme yapılarak boruların içerisine basınçlı yıkama gereklimi diye kontroller yapılır.

Kanalizasyonlar Neden Tıkanır ?

  • Bina da kullanılan tuvaletlere erimeyen cisimlerin atılması kanalizasyonları tıkar
  • Lavabolara dökülen yağlı yemek artıkları pis su giderlerini borularını ve kanalizasyonu tıkar
  • Sanayi olan bölgelerde, pis su giderlerine atılan kumaş bez parçaları, poşet ve hacimli kimyasal atıklar kanalizasyonu tıkamaktadır.

Kanal Açan Firma

Kanalizasyon tıkanıklığı açan firmalar;

  • Kanal açma robotu
  • Kameralı kanal açma makinesi
  • Kanal yıkama makinesi
  • Basınçlı kanal açma makinesi
  • Kameralı kanal açma robotu vb. makineleri bünyesinde bulundururlar.

Ancak bu makinelerin tümüne sahip firma sayısı bir elin parmaklarını geçmediği gibi, kanal açma yöntemlerinin tümünü bilmeyen elemanlara çalışmaları her robotla kanal açan firmanın başarılı olabileceği anlamına gelmemektedir. Firmamızın bünyesinde çalışan tüm tesisatçı ekibimiz, en az on yılı geçen sektör tecrübesine sahip olduğundan kameralı robotla kanal açma işlemlerini garantili bir şekilde yapmaktadır. Bizi arayıp servis kaydı oluşturduğunuz andan itibaren, titizlik ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan cihazlı tesisatçı ekibimiz, kısa sürede adresinize gelerek, makineyle kanal açma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Kanal açma servisiustalarımız, yaptıkları tüm işlemleri servis formuyla kayıt altına alarak, yapılan işlemlerin garantisini sağlamaktadır.

İşi ehline verin , başınız ağrımasın !

 

kanal açma ile ilgili görsel sonucu

Tuvaletiniz Tıkandı Ne Yapmanız Gerekiyor ?

Tuvalet tıkanıklığı için yapmanız gereken ilk adım ev sakinlerine tuvalet giderine yabancı bir madde atıp atmadıklarını ya da istemeden gidere yabancı madde kaçırıp kaçırmadıklarını sormak olacaktır. Şayet böyle bir durum var ise tuvaleti tıkayan madde gider deliğine çok yakın konumda olabilir. Kendi çabanızla tuvaletinizi tıkayan materyali sizinde çıkarmanız mümkün olabilir. Bu işlemi yaparken dikkatli olmak gerekir. Tuvaleti tıkayan maddenin giderin hemen ağzında olma ihtimali olduğu için daha çok ileriye kaçırabilirsiniz.

 

Lavabo tıkanıklığının nedenleri aşağıdaki gibidir ;

* Yemek artıklarının kaba olan kısımlarının lavaboya dökülmesi 
* Çay çöplerinin dökülmesi 
* Lavabo altındaki gider borularının yanlış eğim ve çapta olması 
* Saç,kıl, iplik gibi çeşitli yabancı atıklar 
* Usta hatalarından kaynaklı, yanlış tesisat malzemelerinin kullanılmış olması 
* Kireç, alçı ve boya gibi kimyasalların lavaboya dökülmesi 

TIKALI LAVABO AÇMA YÖNTEMİ

İnternet sitelerinde lavabo açıyoruz yazan bazı firmalar, işinin ehli olmayan, tecrübesiz ve maalesef kötü niyetli kişilere aittir. Kullandıkları cihazlardan üniformalarına kadar her şekilde amatör olduklarını anlamanız için ipucu verecektir.

Kanalizasyon tıkanıklığı yaşanan bölge için firmamız görüntüleme cihazları ile tıkanan bölgenin kontrolü sağlayarak olası tıkanıklığa sebep olan nesneleri görüntüler ve tıkanan nesnelerin kütlesine göre gider açma cihazı kullanarak tıkanıklığı açmaktadır. Kanalizasyon tıkanıklığı açan firmamız asla borulara, tesisata zarar vermez. Tıkalı olan her türlü gideri açan ekipmanımız ile hizmetinizdeyiz.

Pimaşların Tıkanmasında Oluşan Sorunlar

Gider boruları yani pimaşların tıkanmaları, pis atık suyun gitmemesine neden olur. Bu gitmemelerin neticesinde kötü koku özellikle klozetlerden meydana gelir. Tıkanıklığın rahatsız edici etmenlerinden bir tanesi, sağlıksız olması ve kanalizasyona ulaşması gereken boruların yerine doğru bir şekilde takılmaması ya da dolambaçlı bir sistemden kaynaklanabilmektedir. Bu can sıkıcı bir durumdur ve çeşitli sorunları meydana getirir. Bu yüzden pimaş açmahizmetinin uygulamış olduğu sistem ile saatler içerisinde haftalarca uğraş vermiş olduğunuz tıkanıklık tamamen giderilir. Pimaşlarınız rahatlar, kötü koku ve buna bağlı olarak yaşanan taşmalarda giderilir.

Sağlığınız bozulmadan evlinizde ya da işyerinizde temiz suyunuzu rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.pimaş açma, özellikle bir daha oluşabilecek tıkanıklık belirtilerini de son olarak kontrol ederek tam bir hizmet sağlamaktadır.

Bina önlerindeki rögar kuyularının dolup taşması sonucu kanalizasyon suları geri gelerek tuvalet ve lavabolardan geri teper. Evi kanalizasyon suyunun basması kadar rahatsız edici bir sorun olamaz. Yaşam alanlarını mikrop yuvasına çeviren kanalizasyon su taşması, bina önlerindeki rögar kuyu tıkanıklığı ve dolması ile alakalıdır.

 

Ara Sor Tesisat Tüm Hakları Saklıdır.
Su Kaçağı Bulma Tespiti | Petek Temizliği | Tıkanıklık Açma