Anadolu Yakası0 534 646 28 75
Avrupa Yakası0 532 051 75 36
Kocaeli Şubesi0 531 367 23 75

- Arazide Su Kaçağı Bulma -

Arazide Su Kaçağı Bulma

Bahçe ve arazilerde su kaçağı tespitinde dinleme cihazları ve detektörlü cihazlar kullanılarak su kaçağı tespiti sorunsuzca yapılmaktadır. Cihazda kolaylıkla kaçak olan nokta tespit edilir.

 

Su kaçağı bulma işlemi artık eskiden olduğu gibi fayanslar kırılarak, duvarlar kazılarak yapılmıyor. Kurumsal tesisat firmaları cihazla su kaçağı tespiti yaparak, evde kırmadan su sızıntısı olan boruyu noktasal olarak tespit ediyor. Bunu eğitimli, deneyimli ustalar yapıyor. Bu yüzden evinizde su kaçağı sorunuyla karşılaşırsanız, tesisatçınızdan cihazla su kaçağı bulma işlemi yapmasını istemelisiniz.

Kırıp dökmeden, sadece sorunun ana noktası tespit edilerek su kaçağı tespiti yapılarak zarar görmeden problem çözümlenir.İstanbul’un neresinde olursanız olun (0534) 646 28 75 bir telefon kadar yakınız size.

Dış hat su kaçakları tespit ve toprak altı su kaçak arama hizmetimiz ile tüm İstanbul ve çevresine hizmet veriyoruz.

Dış ortamlarda kaçak ararken, cihazın dış ortam dinlemesine uygun parçaları olması gerekir. Bunu neden söylüyoruz; Bazı firmalar daire içi kaçak bulma cihazıyla, geniş arazide kaçak bulduklarını söyledikleri için, dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Geniş alanı tarama yapan su kaçak cihazları, zemin üzerinde tarama yaparken ortalama 3 metre kare alanı birden dinleyebiliyor.

 

Geniş bir alana yayılmış yangın borularında ufak cihazlarla arama yapmak, samanlıkta iğne aramaya benzer. Dış ortamlarda kaçak bulmak için, sıradan personel değil; sabırlı ve dış ortam dinlemelerine alışkın tecrübeli bir usta gönderilir.

 

Şebeke suyu kaçaklarını, bahçe sulama hatlarındaki su kaçaklarını, cihaz ile hiçbir yeri kırmadan, noktasal atış yaparak buluyoruz.

 

Firmamızdan bu tür işleriniz için yardım alabilmek için, hava şartlarını da göz önüne almamız gerekir. Çünkü dışarıda dinleme yapılırken ses olmaması ya da en aza indirilmesi gerekir. Yağmur damlaları aşırı bir ses yaptığı için, yağmurlu havada kaçak aranamaz.

 

Uygun hava koşulları ve sessizlik sağladıktan sonra, hattın kabaca güzergâhı da belirlenmelidir. Aksi takdirde, kaçağın olduğu yere 20 metre uzakta yapılan bir çalışmada, sabaha kadar da aransa kaçak bulunamaz. Ama hattın geçiş güzergâhı tahmin edilebiliyorsa, en azından o hatta yakın arama yapılır ve daha çabuk sonuca ulaşılır.

 

Firmamız evde su kaçak arama hizmeti de vermektedir. Yangın borusu su kaçağı servisi de firmamızda verdiğimiz hizmetlerden biridir. Yüzeyde beton, asfalt veya toprak olması bizim için bir şey fark ettirmez. İki metre derinlikte bulunan boruların dahi su kaçakları bulunabilmektedir. 

arazide su kaçağı nasıl bulunur ile ilgili görsel sonucu

Telefon açarken sorununuzun ne olduğunu tam olarak anlatırsanız size yönlendireceğimiz ekipte gerekli olan cihazların olmasını sağlayabiliriz.

 

1.      Bahçede su kaçağı tespiti

2.      Bahçe sulama hatlarında su kaçağı bulma

3.      Yangın hidrat sisteminde su kaçağı bulma

4.      Bahçeden geçen borularda su kaçağı bulma

5.      Dış hattaki su kaçağını bulma

 

 

 

Ara Sor Tesisat Tüm Hakları Saklıdır.
Su Kaçağı Bulma Tespiti | Petek Temizliği | Tıkanıklık Açma