Anadolu Yakası0 534 646 28 75
Avrupa Yakası0 532 051 75 36
Kocaeli Şubesi0 531 367 23 75

Where you can buy Louis Vuitton Replica :

louis vuitton replica gucci shoes replica cartier love bracelet replica 1:1 imitazioni borse dior imitazioni hermes fake louis vuitton shoes louis vuitton district pm replica Portafoglio louis vuitton imitazioni replica gucci sunglasses hermes belt replica gucci shoes replica louis vuitton tasche gefalscht kaufen replica Jordan 4 cheap hermes bags from china fake dior saddle bag chanel imitazioni perfette replica chanel wallet louis vuitton shoes replica replica louis vuitton pochette metis bag chanel tasche fake fake dior saddle bag gucci replica louis vuitton wallet replica louis vuitton turkei online louis vuitton shoes replica Replica Gucci Belts louis vuitton messenger bag replica cartier love bracelet replica 1:1 cartier bracelet replica fake lv man bag borse louis vuitton imitazioni louis vuitton outlet nederland replica gucci wallet replique Sac Louis Vuitton fake chanel wallet louis vuitton sling bag replica Replica chanel backpack knock off chanel bags hermes pas cher Replica chanel backpack van cleef replica Replica Gucci Belts hermes pas cher louis vuitton backpack replica fake lv man bag replica gucci shoes replica louis vuitton wallet 1:1 dior replica Louis Vuitton wallet replica

- Petek Temizliği -

 

“Evinizin temizliği sizin için ne kadar önemli?” diye bir soruyla karşılaştığımızda şüphesiz hepimiz yaklaşık aynı tepkileri veririz. Ev temizliği hepimiz için çok önemlidir. Vaktimizin büyük çoğunluğunu evimizi temizlemek için harcarız. Fakat evimizde temizliğini göz ardı ettiğimiz bir şeyler vardır. “Nedir onlar?” dediğinizi duyar gibiyim. Tabi ki temizliği çoğu zaman unutulan, yada temizlenebildiğini dahi birçok  kişinin bilmediği şey, kış aylarında vazgeçilmezimiz olan, dibinden ayrılmadığımız petekler diğer bir adıyla radyatörlerdir.

 

Hangi Durumlarda Petek Temizleme İşlemi Yaptırılmalıdır?

♦Peteklerinizin alt kısmı soğuk üst kısmı sıcaksa 

♦Bazı petekler sıcakken bazıları hiç ısınmıyorsa 

♦Kombinin derecesini yükselttiğiniz halde eviniz yeteri kadar ısınmıyorsa 

♦Kombi bakımını yaptırdığınız halde petekleriniz hala ısınmıyorsa 

♦Peteklere gelen tesisat boruları sıcak olduğu halde petekleriniz soğuk ise 

♦İki yıl yada daha fazla süredir petek temizliği yaptırmamışsanız 

 

Petek Temizliği Püf Noktaları

Kişilerin petek temizliği konusunda sorunsuz bir biçimde hizmet görmeleri için profesyonel ekipler ile çalışmaları gerekmektedir. Petek temizliği ekipleri vasıtası ile öncelikle kalorifer temizliği için gerekli olan çözücü kimyasal bulumu gerçekleştirilir. Bu kimyasalın seçim işlemi çok önemlidir. Kalorifer içerisinde biriken atıkların tam manası ile çözülmesini sağlamak için doğru içeriğe sahip olan kimyasalların kullanılması gerekmektedir. Kullanılan bu kimyasalın petek içerisinde bulunan bütün pislikleri ayrıştırarak toz haline getirmesi gerekmektedir. Petek temizliği servisi içerisinde kullanılan petek temizleme kimyasallarının hepsinin TSE onaylı olduğunun altını çizmek gerekmektedir.  Bu işlemden sonra temizleme işleminin ilk adımı atılmış olmaktadır. bu işlemden sonra petek temizleme makinesi yerini alır.

Petek temizliği verimli ısı elde etmeniz için yapılması gereken önemli bir iştir. Radyatörler sayesinde soğuk havalarda, sıcak ortamlara sahip oluruz. Ancak zamanla radyatörlerin ısınmasında verim kaybı yaşanmaya başlar ve yeteri kadar ısınmadığını fark ederiz.

Petek Temizliğinde Teknoloji ve Performans

İstanbul Petek Temizliği, tesisatınıza maksimum ısı verimliliği ve en üst performansı sunar. Yüksek kompresyonlu petek temizleme makinesi ve kimyasal çözücü sayesinde yüksek ısı verimi düşük fatura

Makinenin, kombi hattı veya herhangi bir radyatörden kalorifer tesisatına tek bir noktadan bağlanması tüm sistemi temizlemek için yeterlidir. Petek temizliği yaptırın ve oluşan ısı farkını anında hissedin.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır?

Petek temizliği tamirat işi değildir. Bir bakım olayıdır. Firmamız petek temizliği yaparken kombi filtresini de temizlenir ve böylece ısınmadan tasarruf sağlamanıza katkıda bulunur.Firmamızın kullandığı petek koruyucu kimyasal, kombi çalıştığı süre boyunca tesisatın içinde dolaşarak, ufak tortuların birleşip petek tıkanıklığına sebep olmasını önler. Bu sayede daha uzun süre kaliteli bir ısınma elde edersiniz.

Firmamızın yıllardır yaptığı bu işte edindiği deneyime dayanara, 2 yılda bir düzenli olarak petek temizliği yapmanızı önerir.

 

 

Kombi Filtre Temizliği

Kombi filtreleri, eşanjör ve pompaya çamur ve tortunun gitmesini engellemeye çalışır. Zamanla gözeneklerin tıkanması nedeniyle filtre görev yapamaz hale gelir. Pompa içerisine çamur ve kireç akışı başlar, sirkülasyon yavaşlar.

Tesisat Yıkama ile Yüksek Isı Verimi

Kalorifer tesisatının yıkanması sırasında oluşan vakum etkisi tesisatınızın içini ilk günkü gibi tertemiz yapar. Sirkülasyon hızının artması sayesinde peteklerin altı kolayca ısınır.

Petek Temizliği Gerekli mi? Neden Gerekli?

Kalorifer peteklerinin temizliği; peteklerin ısı verimi, kombinin yakıt tüketimi, kombi ve tesisatın ömrü ile doğrudan ilgilidir.

Kalorifer tesisatının içinde dolaşan tesisat suyu radyatörlerde ve tesisatta kireçlenmeye neden olur. Bu kireç ve tortu tabakası tıpkı çaydanlıkta suyun kaynaması sonrası zamanla oluşan kireç tabakası gibi petek iç yüzeyini kaplar.

Nasıl ki binaya mantolama yapıldığında içerideki ısı dışarı çıkmıyor ise petek temizliği yapılmadığında petek iç yüzeyini kaplayan tortu ve kireç, mantolama görevi yaparak ısının dış yüzeye kolayca çıkmasına engel olur.

Kombilerde pompa sıkışmasının başlıca sebeplerinden biri de, petek temizliği ve tesisat yıkama işleminin yapılmamış olmasıdır. Uzun süre hareketsiz kalan kombi sirkülasyon pompasını kaplayan kireç, pompanın sıkışmasına neden olabilir.

Kombi sirkülasyon pompasının yenilenme maliyeti oldukça yüksektir. Herşey bir yana, sadece bu açıdan bakıldığında dahi petek temizliği yaptırmak mantıklı bir iş olacaktır.

Makinalı Petek Temizleme İşlemi Ne Kadar Sürer?

Yeni model yıkama makinaları ve özel formüllü kimyasal çözücülerle gerçekleştirdiğimiz makinalı petek temizliği hizmetlerimiz, ev ve işyerlerinde kullanılan ısıtma sistemlerinin bir saatten kısa sürede komple temizlenmesini sağlar. Şebeke suyu kullanan yerden ısıtma sistemlerinin yanı sıra merkezi ısıtma sistemleri de kullandığımız bu yıkama makinaları sayesinde aynı pratiklikle temizlenebilir. Apartmanınızdaki merkezi ısıtma sisteminde kaç petek olduğu fark etmeden, tek seferde tüm peteklerin içindeki kireç birikintisi tesisattan tahliye edilir. Merkezi ısıtma sistemlerinin temizliği, kaç petek temizleneceği ve peteklerde ne kadar birikinti olduğuna göre değişmekle birlikte birkaç saat almaktadır. Ev ve işyerinizdeki ısıtma sisteminin petekleriyse bir saat içinde tüm çamurlaşmadan arındırılır.

 

Son yıllarda bazı kombi firmalarının sistemlerine pompa blokaj koruması entegre ettiğini belirtelim. Bu tip kombilerde pompa 24 saatte bir defa 8-10 saniye çalışır.

 

 • Yerden Isıtma Temizliği

  Sıcak su zamanla kirlenir ve ısınma dereceleri düşer. Firmamız yerden ısıtmalı ev ve iş yerlerinizde bulunan ısınma sistemlerini uygun fiyat ile temizlemektedir.

 • Tesisat Temizliği

  Her ay fahiş doğal gaz faturası ödeyip evinizi dilediğiniz gibi ısıtamıyor iseniz bilmelisiniz ki peteklerin iç kısmında kireçlenme veya çamur tortuları oluşmuştur.

 • Petek Yıkama

  Ev ya da iş yerinizde bulunan en önemli ısınma aracınız olan peteklerde meydana gelen sorunlar hiç kuşkusuz hepinizin korkulu rüyası olmuştur. Petek temizliği uygun fiyat.

 • Petek Bakımı

  Kış aylarında artan soğuklara karşı bizleri koruyan doğal gaz peteklerinde meydana gelen sorunlar kışı buz gibi geçirmemize vesile olur.   Bu nedenle ev ya da iş yerindeki petekleri her yıl temizlenir.

 • Kombi Temizleme

  Isınma aracınız olan kombi peteklerini yüksek derecelere rağmen bir tarafı ısınıp diğer tarafı ısıtmıyorsa ya da hiç ısıtmıyorsa, temizlik zamanı gelmiş demektir. Düzenli temizlik ile tasarruf sağlayın.

 • Kalorifer Petek Temizliği

  Kış aylarında kullanılan ısınma aracımız olan peteklerde meydana gelen sorunlar hiç kuşkusuz hepinizin korkulu rüyasıdır. Peteklerde meydana gelen sorunlar elde olmayan nedenlerle açığa çıkar.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır 

 1. Uygun bir petekten makine sisteme bağlanır
 2. Bütün peteklerin vanası kapatılır sadece bir peteğin vanası açık bırakılır
 3. Petekler sökülmeden tek tek bir noktadan ön yıkama yapılır
 4. Bütün petekler açık konumda İlaçlı yıkama yapılır
 5. Durulama işlemi yapılır
 6. Filtre Temizliği yapılır
 7. Koruyucu kimyasal  ilave edilir( İsteğe Bağlı)
 8. Kombi bakımı yapılır ( İsteğe Bağlı )
 9. Sistem yakılıp hava alma işlemi yapılır.
 10. Sistem yakılıp test edilir ve çalışır vaziyette teslim edilir.
 11. Bu işlemler sırasında evde kesinlikle kirlenme söz konusu değildir.

 

Daha çok ısı kaybına neden olmamak ve yakıt tasarrufu yapmak için yapmanız gereken AraSorTesisat petek temizliği ile peteklerinizde biriken tortuları, bakterileri ve çamurlaşan bölümleri temizlemektir. meselesi için uzman ve profesyonel ekibiz yardımıyla isterseniz evlerinizde isterseniz işyerlerinizde kirlenmiş peteklerinizi temizletebilirsiniz.

Yapmanız gereken ise www.arasortesisat.com internet sitemize gelerek tüm hizmetlerimizi görmek ve hizmetlerimizden kaliteli ve uzman biçimde yararlanmak için uzman kadromuz ile iletişime geçmektir.

Temizleme ihtiyacı gösteren kombi, radyatör ve petek malzemeleri:

Evde petek temizliğini yapmak kısa süreli geçici bir çözüm yoludur. Firmamız petek temizliği konusunda, petek temizleme kimyasalı kullanarak kalıcı çözüm üretmektedir. Kendi başınıza yapacağınız petek temizleme işleminde, petek temizleme kimyasalı ve koruyucu kimyasal kullanmanız mümkün değildir. Petek temizleme kimyasalı ve petek koruyucu kimyasal kullanabilmeniz için petek temizleme makinesi şarttır. Petek temizleme makinesi sayesinde kullanılan kimyasal, gerektiği kadar ve eşit miktarda peteklere gönderilir.

Firmamız en gelişmiş cihazlara sahip bu makineler sayesinde kalorifer tesisat temizliği işlemi daha kısa sürede yapılmakta ve maliyetlerimizi düşürmektedir.Petek temizliği fiyatları petek sayısına göre değişmekte olup dairelerde bu fiyat 150 TL den başlayıp evin büyüklüğüne göre 250 TL ye kadar çıkabilmektedir.

İstanbul Yerinde Petek ve Radyatör Temizleme

İstanbul'un tüm semtlerinde Radyatör, Petek ve tesisatlarınızda kullanıma bağlı olarak oluşan kireç, korozyon, hışır, taşlaşma ve çamurlaşma sorunlarından radyatör ve peteklerinizin bakımını düzenli olarak yaptırarak kurtulabilirsiniz. Radyatör peteklerini 2 senede bir kez temizletmek sizleri daha yüksek maliyetli arıza ve problemlerden kurtarır.  

 

Sisteminizdeki kirlilik belirtileri ve sonuçları:

Peteklerinizde ısı farklılıkları
Petek ısısının çok düşük olması (ısınamama)
Petek üst bölgesiyle alt bölgesindeki ısı farklılıkları, alt kısımların soğuk kalması
Kombinizin kısa aralıklarla yanması
Dogalgaz faturanızın yüksek gelmesi

Yapılan araştırmalarda petek içerisindeki  1mm’lik bir katılaşmanın %7 ısı kaybı yarattığı, belirli aralıklarla temizlenmeyen sistemlerde ısı kayıplarının %30’lara ulaştığı bilinmektedir

Petek Temizleme Makinesi

Geçmiş senelerde petek temizliği hortumlar vasıtası ile taşınan su yardımı ile yapılmaktaydı hortumlar tarafından kaloriferin içerisine gönderilen suyun yeterince güçlü olmadığının altını çizmek gerekmektedir. Petek temizliği ekipler bu geleneksel ve geçmişte kalmış olan yöntemi çoktan bir kenara bırakmıştır. Petek temizleme makinesi yardımı ile işlemleri halleden bu ekibin temizlediği bütün ısıtma sistemlerinin çok kısa bir süre içerisinde verimliliklerini kısa bir süre içerisinde artırdığının altını çizmek gerekmektedir. Petek temizleme makinesi kaloriferin bağlantı yerine monte edilir bu işlemden sonra monte edilen yerden şiddetli ve tazyikli bir biçimde su akımı başlar. Bu su akımı sayesinde temizleme kimyasalı vasıtası ile toz haline getirilmiş olan pisliklerin petek içerisinden tam manası ile temizlenmesi için ilk adımın atılmış olması sağlanır. Petek Temizliği ekipleri bu işlemin çok kısa bir süre içerisinde tamamlanması için gerekli olan bütün adımları atmaktadır.

Bu nedenlerle:

Tesisat ve radyatör peteklerinizin temizliğini tek noktadan, tüm petekleri sökmeden,  kırıp dökmeden, evinizi kirletmeden, bu iş için özel olarak dizayn edilmiş, yüksek basınçlı makine ve kimyasallarla, uzman ekibimizle, profesyonelce ve cebinize uygun maliyetlerleyapıyoruz

                    
                              

Ara Sor Tesisat Tüm Hakları Saklıdır.
Su Kaçağı Bulma Tespiti | Petek Temizliği | Tıkanıklık Açma